Державний сертифікат зі знання польської як іноземної

Щоб підтвердити свої знання польської мови потрібно обов’язково скласти державний сертифікаційний екзамен. Тільки за результатами цього іспиту людина отримує відповідний сертифікат міжнародного зразка. Але кому й навіщо потрібен цей документ? Як підтвердити набуті знання польської мови (є два шляхи), та де в подальшому можна буде скористатися державним сертифікатом зі знання польської? Про все це і багато іншого поговоримо далі.

 

 

Трохи історії

У 2003 році Польща розпочала готуватись до вступу в Євросоюз. Однією з важливих умов було затвердження відповідного мовного закону. І через рік — у 2004 році він був підписаний Міністром національної освіти. Згідно з цим було визначено чітке завдання та вказано регламент діяльності Державної комісії з підтвердження володіння польською мовою як іноземною. Також були детально прописані умови проведення іспиту та видача сертифікатів на кожен з освітніх рівнів.

Державний сертифікат зі знання польської 4

 

В 2015 році відбулися кардинальні зміни. Країна продовжувала стрімко розвиватися, кількість іноземців зростала щомісяця і потрібні були чіткі дії. Польська влада відійшла від застарілого алгоритму та запровадила нові реформи. Прийняті зміни до закону дозволили приймати міжнародний екзамен не лише на території країни, а й у закордонних осередках. І саме наш центр Inozemna Mowa став першим таким закладом.

 

 

Зразок сертифікату

У нас на сайті представлені зразок Державного сертифікату Республіки Польща на відповідний рівень, а також додатку до нього. Уважно розглянувши документ ви помітите, перш за все, вказаний рівень знань, номер сертифікату, підпис голови комісії та мокру печатку. Це є основними показниками легітимності документу.

Сертификат

Додаток містить повну інформацію про результати складених іспитів.

 

 

Кому потрібен

Є багато ситуацій, коли людині може знадобитися Державний сертифікат зі знання польської мови. Зокрема, цей міжнародний документ потрібен:

 • Громадянам інших країн, що шукають роботу в Польщі. Наявність сертифікату на рівень В1 чи В2 є цінним козиром у CV, та навіть більше… У певних сферах діяльності без подібного паперу шлях для іноземця буде закритий. Наприклад, програміст чи медпрацівник обов’язково мають знати мову на рівні B1, а держслужбовці не нижче B2.
 • Абітурієнтам. Аби стати студентом польського ВНЗ обов’язково потрібно скласти вступні мовні екзамени. Кожен з обраних напрямків вимагає відповідних знань. Наприклад, вступникам на гуманітарні факультети чи спортивні спеціальності буде достатньо рівня B1, а у технічні ВНЗ приймають з сертифікатом що підтверджує рівень В2. Більше того, усі іноземці, які вивчили польську мову на рівень C1 чи С2 можуть розраховувати на безкоштовне здобуття освіти та претендувати на отримання стипендії.
 • Людям, яким потрібна Карта резидента ЄС, Карта Сталого Побуту або громадянство Польщі. Щоб отримати бажане треба мати щонайменше рівень B1.

Як бачите, є безліч причин за якими іноземці звертаються до нашого центру Inozemna Mowa і здобувають необхідні їм знання. Заздалегідь визначившившись з метою навчання ви зможете отримати якісну базу та скласти державний іспит на знання польської мови.

 

 

Ким видається

Міжнародний сертифікат зі знання польської видається виключно Державною комісією за екзаменаційним заключенням центру Inozemna Mowa та подібних. На офіційному сайті ви можете переглянути всю необхідну інформацію та прочитати актуальні оголошення Державної комісії з сертифікації володіння польською мовою як іноземною.

 

 

Як можна отримати сертифікат

Є 2 способи отримання документу:

 1. Від Державної комісії за екзаменаційним заключенням мовних центрів подібних до нашого. Відбувається все так: людина приходить у нашу школу, навчається, здає екзамен, результати якого ми надсилаємо до Польщі. Комісія розглядає інформацію і приймає рішення про видачу сертифіката.
 2. Від NAWA. Цей метод працює для осіб, які вже здобули вищу освіту в Польщі. Вони подають у NAWA свій диплом і можуть автоматично отримати сертифікат на рівень В1 без екзаменів. На вищий рівень потрібно здавати додатковий іспит.

 

Державний сертифікат зі знання польської 1

Скільки коштує

Отримання державного сертифіката зі знання польської коштує 20 євро. Але самостійно оплатити і отримати документ навіть у разі навчання в мовному центрі ви не можете. Це довготривалий і досить бюрократичний процес, тому наша школа Inozemna Mowa бере вирішення питання на себе.

 

Як зареєструватись на екзамен

Є особлива процедура реєстації, яка детально описана в нас на сайті. Також ви можете самостійно знайти список центрів для здачі екзамену і там зареєструватися. Але прийміть до уваги, що зробити це буде досить складно, бо в силу польського законодавства кількість місць обмежена.

 

У разі навчання у нашому центрі Inozemna Mowa і закінченні курса на відповідний мовний рівень ми гарантуємо  учням реєстрацію на державний екзамен!

 

 

Чи відрізняється дитячий документ від дорослого?

Це досить поширене питання, відповідь на котре шукає безліч людей. Тож відповідаємо ємно і лаконічно: різниці між дитячим і дорослим документом немає. Вони виглядають ідентично і мають однакову юридичну вагу.

 

Термін дії дитячого і дорослого документа

Обидва документи не мають терміну дії, тобто є безстроковими. Звідси випливає, що один раз склавши іспит та отримавши державний сертифікат зі знання польської ви можете використовувати його у будь-який час: через рік, два чи навіть десять.

 

 

Де діє документ

Державний сертифікат Республіки діє по всій території Польщі, в ЄС та світі.

 

 

Державний сертифікат для навчання у Польщі — які рівні потрібні

Для багатьох людей не зрозуміло чим відрізняється рівень В1 від В2, що собою являють рівні С1 та С2 і чому після А1 та А2 ніхто не може заговорити польською мовою.

 

Якщо йдеться про навчання, то вам потрібно запам’ятати:

 • В1 — цей пороговий рівень потрібен усім, хто хоче опановувати гуманітарні професії: менеджер, маркетолог, педагог, дизайнер (деякі ВНЗ), фотограф тощо.
 • В2 — загальний середній рівень, який потрібен для опанування точних наук: IT-спеціаліст, інженер, фінансист, архітектор, економіст і т. д.
 • С1-С2 — найвищі рівні, які прирівнюються до знань носіїв мови. Відкривають шлях до безкоштовного навчання у Польщі на будь-яку обрану спеціальність та можливість отримувати державну стипендію.
 • А1 і А2 — початкові, найнижчі рівні після проходження яких навіть не видаються сертифікати. Вони розроблені для представників неслов’янських груп населення (німців, французів, американців, китайців) і необхідні просто для вступного знайомства з польською мовою.

 

Для роботи в Польщі Державний сертифікат має бути на рівні В1. Це ж саме стосується отримання Карти сталого побуту, Карти резидента ЄС. Також рівень В1 потрібен для польського громадянства.

 

Якщо у вас все ще залишились питання — зателефонуйте співробітникам центру  Inozemna Mowa або залиште заявку на сайті

Якщо ви бажаєте отримати безкоштовну консультацію з приводу наших послуг – напишіть нам!

  [:pl]

  [:ua]

  [:ru]

  [:en]