Навчання польської мови для початківців – розвіюємо основні міфи

Існує думка, що вивчити польську мову з допомогою фільмів дуже легко. Крім того, десятки онлайн-шкіл запевняють, що за 2-3 місяці Ви без особливих труднощів зможете вивчити польську мову і здати її на рівень B1 чи B2.

 

Проте ми змушені Вас розчарувати – це буде дуже непросто! Аналогічна ситуація із вивченням мови з допомогою перегляду фільмів польською мовою для початківців або для людей з певним рівнем знання польської мови. Якщо Ви не хочете в майбутньому викинути на вітер гроші і втратити час – виділіть нам 3-5 хвилин.

 

Чому складно вивчити польську мову лише з допомогою фільмів?

 

Перший міф, який треба розвіяти, – це загальна доступність якісного відеоконтенту польською мовою. Ви думаєте, що можна просто прописати в YouTube назву фільма, що вас цікавить, польською мовою і за кілька секунд насолоджуватись переглядом? Доведеться чимало понишпорити, оскільки швидко це зробити не вдасться у зв’язку з тим, що якісних фільмів у відкритому доступі дуже мало і Ви ще не володієте або погано володієте польською мовою.

 

В такому разі де переглядати фільми польською мовою? За розробку звичних сайтів з піратськими відеоматеріалами в Польщі передбачені достатньо великі штрафи. Альтернативою є платні ресурси, на яких можна зробити підписку (на місяць, квартал, рік) або одноразово заплатити за перегляд. Ви можете самостійно шукати сервіси, на яких зібрані спортивні програми, документальні, художні фільми й серіали. Але для того, щоб швидко там щось знайти, потрібне якесь знання мови.

 

Якщо купити офіційну підписку, можна переглядати польською фільми для початківців і тих, хто вже освоїв мову на рівні В1 або В2. Усім, хто цікавиться якісним, цікавим та корисним контентом в рамках вивчення польської мови, ми рекомендуємо деякі фільми, перегляд яких Вам без сумніву буде в задоволення:

Уривок із фільму «Всі свої» Навчання польської мови для початківців

Уривок із фільму «Всі свої» Навчання польської мови для початківців

 • «Всі свої» («Sami swoi»)– стара комедія 1967 року. Чудова художня кінострічка про чвари між двома сусідськими сім’ями, що тривали не один рік. Фільм вартий того, щоб його подивитись, можна послухати польські східні діалекти і зрозуміти спосіб мислення поляків того часу.
Уривок із фільму «Пригоди каноніра Доласа, або, як я розв'язав Другу світову війну» Навчання польської мови для початківців

Уривок із фільму «Пригоди каноніра Доласа, або, як я розв’язав Другу світову війну»

 • «Пригоди каноніра Доласа, або Як я розв’язав Другу світову війну» («Jak rozpętałem drugą wojnę światową») — трилогія Тадеуша Хмелевського, що з’явилася на екранах 1969 року. Фільм складається з частин: «Втеча», «Слідуючи за армією» та «Серед друзів». Вас здивує польська проникливість.
Уривок із фільму «Маленький Ніколя» Навчання польської мови для початківців

Уривок із фільму «Маленький Ніколя»

 • «Маленький Ніколя» («Mikołajek») — відносно нова комедія (2009 рік випуску) французького режисера Тірара. В максимально якісному польському перекладі.
Уривок з мультфільму «Свинка Пеппа» Навчання польської мови для початківців

Уривок з мультфільму «Свинка Пеппа»

 • «Свинка Пепа» («Świnka Peppa») — веселий мультиплікаційний серіал в перекладі на польську мову. Насичений діалогами, що зрозумілі дітям і дорослим, багатий типовою польською лексикою, дозволяє правильно запам’ятовувати нові слова в доступній формі. Рекомендуємо до перегляду дорослим та дітям.

 

Але одна справа дивитися фільми для себе, щоб вчити польську мову для приватних розмов з поляками, а зовсім інше – опанувати мову для складання екзамену Державної комісії з атестації польської мови і отримання державного сертифікату Республіки Польща на конкретний рівень для навчання в Польщі, переїзду на постійне проживання або отримання польського громадянства. Це дуже відрізняється.

 

Скільки фільмів Ви б не передивилися – бази знань, необхідної для складання іспиту, вони не дадуть. Навіть якщо ви освоїте рівні А1, А2 – краще пройти уроки польської мови для початківців.

 

Навчання польської мови за рівнями знань

 

Другий міф звучить так: польська мова дуже легка і вивчити її не становитиме великих труднощів. Це зовсім не так. Отримання відповідного рівня знання польської мови потребує часу. Ніхто не навчить Вас за 2 місяці, а якщо таке обіцяють, то (не в образу іншим школам) за результат такі школи не відповідають!

 

Ми пропонуємо багаторівневі сертифікаційні курси для новачків і людей, що вже мають певну базу. Навчаємо дорослих, а також дітей від 12 років. Але зверніть увагу, що складати екзамен на отримання сертифіката міжнародного зразка на рівні В1 і В2 можна з 14 років (треба відраховувати також мінімум від 5 місяців до року підготовки), а на рівень С1 – з 18 років, а в окремих випадках з 17-ти.

 

Увага, важлива інформація! Будь-який іноземець, який планує переїзд до Польщі, може скласти екзамен на рівень знання мови С1 і отримати безкоштовне навчання в Польщі на будь-якій спеціальності. Ця інформація особливо актуальна для учнів 8-9 класу (які мають час на навчання), а також для випускників українських вузів, що хочуть продовжити навчання у сусідній державі.

 

Наш центр навчання і сертифікації польської мови Inozemna Mowa пропонує курси польської мови у місті Харкові, Одесі, Києві, Львові, Дніпрі та в інших містах України. Онлайн-доступ дозволяє проводити заняття у зручному форматі.

 

Звертаємо Вашу увагу, що наша школа одна із небагатьох, де всі уроки проводять кваліфіковані викладачі польських університетів! Все що потрібно для занять – одна година вільного часу 2-3 рази в тиждень.

Інші новини
Як знайти ефективні курси польської в Хмельницькому – 5 дієвих порад

Розберемо параметри вибору курсів польської мови в Хмельницькому, на котрі потрібно звертати увагу, щоб отримати якісну освіту.

Де вивчати польську мову дітям та дорослим в Чернівцях

Коли виникає бажання або потреба вивчити іноземну мову, то постає питання яким чином і де навчатися. Дієвим варіантом є повне занурення в мовне середовище.

Відбудеться екзамен з польської мови

Увага! Відома дата проведення міжнародного екзамену з польської мови.

Якщо ви бажаєте отримати безкоштовну консультацію з приводу наших послуг – напишіть нам!

  [:pl]

  [:ua]

  [:ru]

  [:en]